Anonimowy użytkownik Crypto przenosi 1 miliard dolarów Bitcoin z portfela Silk Road

Użytkownik przeniósł 69.370 Bitcoinów z adresu po raz pierwszy od 2015 roku

Blockchain analityki i wywiadu firma Ciphertrace opublikowała dziś raport, aby zidentyfikować ogromną transakcję w sieci Bitcoin Lifestyle, która wiąże się z ruchem 1 mld dolarów Bitcoin z rynku Silk Road darknet po raz pierwszy od kwietnia 2015 roku.

Według raportu, anonimowy użytkownik przeniósł 69.370 Bitcoin z adresu związanego z jednym z pierwszych rynków darknetowych, Silk Road. Ciphertrace spekulował, że nowa transakcja najprawdopodobniej zostanie przeprowadzona w celu zmiany starego i nowego formatu adresu.

Firma nie wykluczyła możliwości włamania się również przy podawaniu szczegółów dotyczących spekulacji na temat ewentualnego włamania, o którym wspomniała Ciphertrace: „Chociaż jest bardzo prawdopodobne, że transakcje te zostały dokonane, aby być na bieżąco z siecią Bitcoin, istnieje również pewne spekulacje, że portfel mógł zostać złamany przez hakerów.

Te ruchy mogą prawdopodobnie oznaczać, że właściciel portfela przenosi fundusze na nowe adresy, aby uniemożliwić hakerom dostęp do pliku wallet.dat lub że hakerzy już go złamali“. Firma dodała również, że monitoruje adresy pod kątem wszelkich innych ruchów.

Silk Road Darknet

Silk Road był internetowym czarnym rynkiem i pierwszym rynkiem darknetowym, platformą najbardziej znaną ze sprzedaży nielegalnych narkotyków. Uruchomiona w lutym 2011 r., platforma stała się centrum zakupu i sprzedaży nielegalnych towarów, takich jak broń i informacje o skradzionych kartach kredytowych. Według Federalnego Biura Śledczego (FBI), Silk Road był wykorzystywany przez tysiące dilerów narkotyków do dystrybucji nielegalnych narkotyków i usług dla ponad 100.000 kupujących.

W 2013 roku FBI zamknęło stronę internetową i aresztowało jej założyciela, Rossa Ulbrichta. Ulbricht został skazany za siedem zarzutów związanych z Silk Road, w tym za pranie brudnych pieniędzy, spisek na rzecz handlu narkotykami i hakowanie komputerów. Został skazany na dożywocie w więzieniu bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Bitcoin price to USD 1,000,000 – Raoul Pal explains his bullish opinion in an interview
Uptown Aces Casino Bewertung